Mikuláš s 9.A

Mgr. Petr Kozlovský, 12. 12. 2018

Jelikož nastal čas Mikuláše, vyšla naše skupinka čertů, anděla a Mikuláše na obhlídku do školek a do školy. Začali jsme ve školkách, kde byly děti velmi odvážné, dokonce nám i zazpívaly krásné písničky a za odměnu dostali od Mikuláše a andílka balíček.

Ve školách nám také hezky zazpívali, ale jelikož někteří byli napsaní v knize hříchů, tak si to s nim museli čerti trochu vyříkat. Nakonec byly všechny hříchy Mikulášem odpuštěny a tak dostali školáci také menší odměny. Naše skupinka si to velmi užila a doufáme, že děti také….

Anna Luftová

 

Celý článek včetně fotek si můžete přečíst zde

Vánoční tvoření pro děti a rodiče na ZŠ Husova

Mgr. Petr Kozlovský, 10. 12. 2018

V pondělí 3. prosince jsme si na pracovišti ZŠ Husova připravili vánoční tvoření pro rodiče s dětmi. Ve třech dílničkách si mohli společně vyrobit vánoční přání, lucerničku, ozdobit perníček, vyrobit andílka, hvězdu z drátu.

Společně jsme prožili hezké odpoledne.

Učitelky 1. Stupně ZŠ Husova

cof

cof

 

Vernisáž výstavy „Střípky zimy“ na frýdlantské radnici

Mgr. Petr Kozlovský, 10. 12. 2018

Slavnostní vernisáž ve čtvrtek 6. 12. 2018 ve vestibulu radnice zahájila svým vystoupením „Housata“. Výstava výtvarných prací žáků naší školy je zaměřená na téma „Střípky zimy“, které je zpracováno různými motivy a technikami. Výstava bude k vidění ve vestibulu radnice po celý měsíc prosinec.

Mgr. Lucie Šlejtrová

 

cof

cof

Mikuláš s čerty a anděly ve škole

Mgr. Petr Kozlovský, 10. 12. 2018

Ve středu 5. 12. navštívil naše děti na ZŠ Purkyňova Mikuláš. Doprovodili ho krásní a hodní andělé a strašidelní čerti. Některé děti z nich měly velikou radost, některé se trochu bály. Všichni museli za své malé i velké zlobení zazpívat nějakou písničku a od andělů za to dostali malý dárek. Pro všechny děti je toto čertovské dopoledne slavnostní, protože teď už se těší hlavně na Vánoc

Učitelky 1. stupně ZŠ Purkyňova

 

Vánoční dílničky pro rodiče s dětmi na 1. stupni ZŠ Purkyňova

Mgr. Petr Kozlovský, 9. 12. 2018

V úterý 4. 12. 2018 připravily učitelky 1. stupně na pracovišti ZŠ Purkyňova vánoční dílničky pro děti a jejich rodiče. Každý, kdo přišel, si mohl si vyzkoušet různé výtvarné techniky a vyrobit si vánoční závěs z přírodnin, kapříka nebo andělíčka. Poklidnou vánoční atmosféru doplňovaly vánoční koledy, teplý čaj a perníčky. Vánočního tvoření se zúčastnilo kolem 30 rodin. Společně jsme si užili příjemné odpoledne.

Učitelky 1. stupně ZŠ Purkyňova

 

Vánoční tvoření v ŠD Husova

Mgr. Petr Kozlovský, 5. 12. 2018

Ve středu 28.11. jsme se sešli s rodiči a dětmi ve školní družině na vánoční dílně.
U šálku čaje a cukrovíčka jsme si nejenom pěkně popovídali, ale hlavně hodně pracovali. Vytvořili jsme si adventní věnce, nazdobili větve na dveře a svícny
na vánoční stůl. Strávili jsme moc hezké odpoledne provoněné vánoční atmosférou.

Vychovatelky ŠD Husova

 

Vánoční tvoření v DDM

Mgr. Petr Kozlovský, 5. 12. 2018

Ve středu 28. 11. 2018 jsme připravili pro rodiče s dětmi Vánoční dílny. Od 16 hodin bylo papírové tvoření, kde si děti mohly vyrobit vánoční stromeček z papírových vloček. Poté jsme pokračovali s Radkou Leitnerovou z Kytkárny ve výrobě svícnů. U vánočního čaje a štoly jsme prožili příjemný podvečer. Škoda jen, že nás nebylo víc. Těšíme se na příští rok!

Vychovatelky ŠD DDM

Vystoupení Housat na Rozsvěcení vánočního stromku v neděli 2. prosince 2018

Mgr. Petr Kozlovský, 5. 12. 2018

Byla neděle 2. prosince a nás čekalo vystoupení s  „Housaty „ u příležitosti 1. adventní neděle a Rozsvícení vánočního stromku ve Frýdlantu. Účinkující se na toto vystoupení hodně těšili. Svůj program začali zimním říkadlem Přišel k nám host, kde se střídá tichý hlas s hlasitým. Protože máme rádi písně Jaroslava Uhlíře, vybrali jsme si od něj krásnou píseň Prosinec…která navodila tu správnou předvánoční atmosféru. Naše vystoupení zpestřil i sólový zpěv dvou  koled  – Já bych rád k betlému a Veselé vánoční hody. Na samotný závěr jsme si připravili píseň – O Vánocích…. kterou jsme se rozloučili se všemi přítomnými, kteří nás odměnili svým potleskem.

Krásný adventní čas Vám přejí Housata!

Za Housata vedoucí souboru Mgr. Eva Špačková

Křeslo pro hosta ve 3.C

Mgr. Petr Kozlovský, 5. 12. 2018

Pozvání do říjnového a listopadového „ Křesla pro hosta“  přijal pan Kubát s paní Kubátovou a paní Podhorská.

Všichni jsme se moc těšili na naše zajímavé hosty. Vyprávěli nám o své práci o svých koníčcích a zálibách, o své oblíbené knížce z dětství.

P.Kubát si pro nás přinesl svoji oblíbenou knížku. O. Sekory – Kronika města Kocourkova. Občany města Kocourkova, zejména městskou radu v čele se starostou, zná snad každý, jejich vynalézavost a důmysl, které se snoubí se zcela neotřelým pohledem na svět (jsou tací, kteří tomu říkají hloupost, ale to je omyl!) jsou zcela bez hranic. Poučte se od nich, jak si opatřit světlo, jak vybraným způsobem pozvat pana knížete, jak vysedět kobylí vejce a jak si zlepšit život používáním hod.

Paní Podhorská si pro nás připravila krásnou knížku k zamyšlení Mickeyho vánoční koledu od W. Disneyho. Pověstný londýnský lakomec Ebenezer Scrooge, známý jako Skrblík, neuznává vánoce. Jen horko těžko povolí svému zaměstnanci půl dne volna na štědrovečerní hostinu. Ale stane se zázrak. Ze starého, mrzutého lakomce se přes noc stane milý dobrák. Kdo způsobil tuto zázračnou změnu? Tři moudří duchové, kteří Skrblíka během sváteční noci navštívili a ukázali mu bídný osud všech lakomců.

Po této části, měli žáci připraveny záludné otázky pro naše hosty, na které nám odpovídali a my se dozvěděli další zajímavé věci ….např. jakou mají rádi barvu, sport, zvířátko, knihu…..

Děti z 3.C s paní učitelkou Evou Špačkovou

 

Pozvánka na předvánoční vystoupení žáků ZŠ ve frýdlantském kině

Mgr. Petr Kozlovský, 4. 12. 2018

Vážení rodiče a přátelé školy,

dovolujeme si Vás a Vaše blízké pozvat na předvánoční vystoupení žáků naší ZŠ.


(Celý článek)

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.