Úspěšná účast našich žáků na okresním přeboru v šachu

Mgr. Petr Kozlovský, 3. 12. 2019

Do okresního kola Přeboru škol jsme koncem listopadu vyslali do Liberce dvě družstva a obě byla úspěšná, obě vybojovala postup do krajského kola!


(Celý článek)

Listopad v MŠ Jiráskova

Mgr. Petr Kozlovský, 3. 12. 2019

,,Na podzim když zlátne listí na stromech, nech nám kousek léta, vlaštovičko, nech, nech nám kousek písničky, malý skřivánku, aby nám zněla dál z ranních červánků…“. Pomalu se loučíme i s podzimem, ale nezahálíme, v naší školce se pořád něco zajímavého děje.

Ve třídě Ježků 7. a 21. 11. proběhly další lekce Malé technické univerzity a opět se setkaly s nadšením dětí pro stavby a konstrukce všeho druhu. 12. 11. jsme strávili celý den v pyžamech, soutěžemi, tancem a četbou pohádek, o  Pyžamovém dni jsme zde již psali.

Velmi rádi jsme přijali pozvání od nadpraporčíka Bc. Vladimíra Hovada k návštěvě Policie ČR se sídlem v Černousích. Ve čtvrtek 14. listopadu jsme se s dětmi z 2. třídy vydali vlakem na návštěvu. Na nádraží nás přivítal pan Hovad se svou dcerou Sabinou, která před pár roky k nám do školky chodila. Děti se při příchodu nasvačily a pak už nás čekala ukázka výcviku poslušnosti u pejska Dexíka, který věkově odpovídal našim dětem ze školky a o jeho výcvik se stará právě Sabinka. Jako další následovala ukázka poslušnosti a zadržení zloděje starším psem Toníkem. Oba pejsci jsou belgičtí ovčáci. Ještě nám policista Saša se svým psem německým ovčákem předvedl zadržení pachatele, dokonce i s použitím zbraně. Policista Pavel dětem ukázal výzbroj, kterou používají při policejním zásahu, děti si mohly vestu, přilbu i pouta vyzkoušet. Vyzkoušel také děti, zda znají telefonní číslo na Policii. Program jim zpestřil kouzlením a to mu šlo opravdu velice dobře. Připravena byla také hra na postřeh a všímavost – hledání slepých patron. Na závěr si děti mohly zblízka prohlédnout policejní auto, samozřejmě si do něj i nastoupit. S poděkováním za zajímavé a pěkné dopoledne jsme se vydali na zpáteční cestu při které si děti vyprávěly o svých zážitcích. Budeme se těšit na další pozvání.

V sobotu 16. listopadu jsme se sešli na školní zahradě a celé dopoledne strávili podzimním úklidem a chystáním zahrady na zimu. Hrabalo se listí, stříhaly keře, k zimnímu spánku jsme uložili i naši bylinkovou zahrádku. Nechybělo ani malé občerstvení a teplý čaj pro ochotné brigádníky. Rádi bychom touto cestou ještě jednou poděkovali všem, kteří při této brigádě pomáhali a odvedli opravdu velký kus dobré práce.

Abychom udělali něco pro své zdraví, chodili jsme pravidelně každé pondělí a pátek do solné jeskyně. Tento měsíc jeskyni navštěvovaly starší děti (Ježci), mladší děti ze třídy Ptáčat budou do jeskyně chodit v měsíci lednu.

Tento měsíc také začaly čtvrtky s dopolední zumbou a lektorkou Hankou Roušarovou v obou třídách. Dětem se lekce zumby moc líbí, pokaždé se na ně moc těší a nadšeně zapojují do tance, jak je ostatně vidět na fotografiích. Děkujeme tímto p. Roušarové, že se ve svém volném čase našim dětem takto věnuje.

Závěr měsíce byl ve znamení očekávání adventu. Na tvořivém odpoledni si rodiče s dětmi mohli již tradičně vyrobit adventní věnec a vznikaly skutečně nádherné vánoční dekorace. Některé děti pomáhaly svým rodičům, jiným se moc líbil mlsací koutek. Ve třídách voněla káva, čaj a chvojí, atmosféra byla poklidná a předvánoční.

Blíží se měsíc prosinec a s ním tak dlouho očekávané mikulášské besídky, zdobení stromečků ve třídách, návštěva Betléma, zpívání pro babičky a dědečky v domově pro seniory U Spasitele a samozřejmě vánoční besídka s cukrovím, koledami a dárky. O tom všem vám rádi napíšeme v příštím článku, těšte se!!

Za MŠ Jiráskova M. Fiedlerová a J. Burgrová

 

Listopad v MŠ Sídlištní

Mgr. Petr Kozlovský, 1. 12. 2019

V listopadu proběhlo v naší mateřské škole mnoho různých akcí.

Hned první listopadový týden jsme se dozvěděli v zábavně naučném programu, který se jmenoval „Bezpečný pes“, jak se chovat k neznámým psům a jak se bránit před případným napadením. Pejsek, který nás navštívil byl tak milý a hodný, že se ho děti nemusely vůbec bát. Na závěr jsme si pejska mohli všichni i pohladit a někteří by si ho dokonce rádi i odvedli domů.

Předškoláci si v rámci projektu „Malá technická univerzita“ popovídali o městě, o různých budovách a měli možnost si vyzkoušet stavbu silnic. Všichni se stali na chvíli urbanisty, staviteli města, což bylo velké dobrodružství. Tvůrčí dopoledne si děti moc užily.

Viděli jsme také dvě pohádky. Jednu o „Pyšné žirafě“, druhá se jmenovala „Za písničkou do pohádky“. V ní jsme byli „začarováni“ do pohádkových postav a také jsme si přitom zazpívali a zatancovali s pohádkovou vílou.

Naše školka se pravidelně zapojuje do akcí pořádaných frýdlantskými zahrádkáři a spolkem Baráčníků. Na poslední baráčnickém setkání tak vystoupily naše děti ze třídy Opiček. Připravily si pásmo básniček a písniček, které se publiku moc líbilo. Děti dostaly sladkou odměnu a paní učitelky velké poděkování od všech zúčastněných. Poděkování patří také ochotným rodičům, kteří místo sobotního odpočinku přivedli děti na vystoupení.

Měsíc listopad byl velice podnětný a zábavný. Je vidět, že naše děti jsou opravdu šikovné.

Na dveře nám pomalu klepe měsíc prosinec a my se těšíme na to, co nám nového přinese.

Kolektiv učitelek MŠ Sídlištní

 

bty

bty

Pozvánka na vánoční vystoupení žáků ZŠ

Mgr. Petr Kozlovský, 21. 11. 2019

Vážení rodiče a přátelé školy,

zveme Vás na vánoční vystoupení žáků naší základní školy.


(Celý článek)

Zápis z valné hromady SRPŠ 2019

Mgr. Petr Kozlovský, 19. 11. 2019

Zápis z valné hromady 2019

Projektové dny k výročí sametové revoluce

Mgr. Petr Kozlovský, 18. 11. 2019

Stejně jako celá Česká republika i žáci naší školy si připomněli 30. výročí sametové revoluce.


(Celý článek)

Pyžamový den v MŠ Jiráskova

Mgr. Petr Kozlovský, 13. 11. 2019

Přišel podzim se svým sychravým počasím. Venku prší, je šero, doma teplo a útulno, člověku se ani nechce ráno vylézat z postele a z pyžama. Takovému dni se říká ,,Pyžamový“. V naší školce jsme v úterý 12. listopadu měli také Pyžamový den, ale ten vypadal úplně jinak. Všichni, kdo přišli ten den do školky, měli na sobě pyžamo: děti, paní učitelky i paní uklízečky, ale nikdo nelenošil, právě naopak. Od rána jsme hráli různé soutěže, hry, tancovali a skvěle se všichni bavili.

 Dokonce se na nás přijel podívat i pan ředitel Kozlovský s paní sekretářkou Šustrovou! Požádali jsme je předem – potřebovali jsme totiž odbornou nezávislou komisi, která vyhlásí vítěze naší soutěže ,,O nejoriginálnější pyžamo.“ Soutěžili děti z malé, velké třídy i dospělí. Odměnou nám byly dvě krásné pohádkové knihy, ze kterých jsme si hned odpoledne začali před odpoledním odpočinkem číst pohádky. Pak ještě pár společných fotografií, myslím, že i na nich je vidět, jak jsme si Pyžamový den užili.

 Musím rovněž poděkovat obětavým a ochotným maminkám, které dětem připravily nádherná pyžamka, některé modely byly vskutku originální. Pyžamový den si zas někdy určitě zopakujeme.

 Za MŠ Jiráskova napsala M. Fiedlerová, DiS.

Ohlédnutí za Memoriálem Jaromíra Mráze

Mgr. Petr Kozlovský, 12. 11. 2019

V pátek 8. 11. 2019 byl přesně v půl deváté ráno přestřižením startovní pásky a prvním kolečkem odstartován 24 hodinový běh Memoriál Jaromíra Mráze.


(Celý článek)

Odpoledne pro rodiče – „Odpad může být i poklad“

Mgr. Petr Kozlovský, 11. 11. 2019

V pondělí 4. 11. si třída 5. D připravila odpolední program pro rodiče v rámci výstupu z projektu Odpad může být i poklad realizovaného ekologickým centrem Libereckého kraje Střevlik.


(Celý článek)

Informace o nabídce vzdělávacích oborů středních škol

Mgr. Petr Kozlovský, 11. 11. 2019

Milí žáci, vážení rodiče,

na webových stránkách www.infoabsolvent.cz najdete nabídku vzdělávacích oborů všech středních škol v České republice a další užitečné informace k volbě povolání.

V případě potřeby se neváhejte obrátit na výchovné poradce Mgr. Renátu Hošovou (pracoviště ZŠ Husova) a Ing. Jaroslava Prášila (pracoviště ZŠ Purkyňova), kteří Vám s výběrem střední školy rádi pomohou.

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.