Březnové střípky z mateřské školy Sídlištní

Březnové střípky z mateřské školy Sídlištní

Mgr. Věra Dunajčíková, 18. 4. 2018

       Na příchod jara se děti ve školce vždy těší. Nejvíce ale na sluníčko a na to, že budou moci trávit více času venku. Vyzkouší naši novou průlezku, kluci provětrají koloběžky, odrážedla a holčičky kočárky s panenkami.


(Celý článek)

Provoz ŠD o ředitelském volnu

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 16. 4. 2018

Školní družina bude v provozu o ředitelském volnu v pondělí 30. 4. 2018 a v pondělí 7. 5. 2018 pro žáky 1. stupně naší školy. Přihlášky lze odevzdat třídní učitelce do 25. 4. 2018.
(Celý článek)

Rezervace pro zápis do školy

admin, 13. 4. 2018

Rezervace pro zápis do školy byla spuštěna ZDE

Přijímaní žáků budoucích 1. tříd do školní družiny

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 12. 4. 2018

Během motivačních dnů jste ve školách obdrželi  žádost o přijetí do školní družiny. Tuto žádost je třeba odevzdat při zápisu do ZŠ, který se koná  24. 4. 2018 na pracovišti Základní školy Husova 344, Frýdlant od 15:00 do 17:00. V případě, že jste žádost neobdrželi, u zápisu budou k dispozici  prázdné žádosti o přijetí do školní družiny, které na místě vyplníte a odevzdáte.

II. ročník Festivalu vědy a techniky

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 12. 4. 2018

Ve čtvrtek 22. března 2018 se žáci kroužku „Konstrukce a robotika“ Veronika Resslová (6.A) a Vojtěch Pařízek (5.tř.) zúčastnili II. ročníku Festivalu vědy a techniky po děti a mládež v Libereckém kraji, a to pod vedením Mgr. Šárky Stankové.
(Celý článek)

Odpoledne plné společenských her

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 12. 4. 2018

Zveme děti, rodiče, prarodiče, sourozence, kamarády, přátele školy na odpoledne plné zábavy a společenských her. Vytvořte tým, soutěžte s ostatními týmy a hrajte o odměny! Soutěžní tým musím mít alespoň dva členy.

Kdy: ve čtvrtek 19. 4. 2018 od 17:00

Kde: Učebna 3. patro, DDM

Exkurze do Motýlího domu v Jonsdorfu

Exkurze do Motýlího domu v Jonsdorfu

Mgr. Věra Dunajčíková, 10. 4. 2018

 

V minulém týdnu ve středu prožili němčináři z Purkyňky cestu do saského Jonsdorfu, kde navštívili oblíbený Motýlí dům.

K vidělí zde byla kromě nádherných exotických motýlů i jiná drobná zvířata jako ještěři, želvy, štíři, ryby nebo třeba malé opičky. Žákům se také velmi líbila cesta legendární úzkokolejkou z německé Žitavy do malého městečka Jonsdorf a zpátky. Díky pěknému počasí bylo možné stát při cestě na odkrytém prostranství před vagony, pozorovat okolní stavby a krásnou přírodu.
Výlet se opravdu vydařil, procvičili jsme si němčinu a prožili pěkný česko-německý den.

Mgr. Vlaďka Dančevská

Zlatá nota 2018

Zlatá nota 2018

Mgr. Věra Dunajčíková, 10. 4. 2018

     

Dne 20. března proběhla ve frýdlantském kině tradiční pěvecká soutěž naší školy Zlatá nota. Vystoupilo na ní přes dvacet sólistů a čtyři skupiny. Program doplnily děti z prvního i druhého stupně tanečními vystoupeními a slyšeli jsme i několik skladbiček na housle.

Výkony soutěžících hodnotila odborná porota složená z vyučujících naší školy, v jejichž čele byla členka operního souboru Divadla F. X. Šaldy. Všichni žáci předvedli opravdu statečná vystoupení a za mnohé písně by se nemuseli stydět ani školení zpěváci. Během akce panovala příjemná atmosféra a na konci dostali hezkou odměnu nejen výherci jednotlivých kategorií, ale všichni účinkující.

Mgr. Vlaďka Dančevská

Přikládáme postřehy žáků, kteří soutěž také sledovali:
„Myslím, že se to všem dětem moc povedlo. V porotě byla tentokrát dokonce i operní pěvkyně.“ Kačka
„Na soutěži vystoupily také taneční skupiny. Všichni soutěžící zpívali skvěle.“ Verča
„Líbil se mi kluk, co zpíval My máme rádi víno. To byla veliká legrace.“ Michal
„Když zpívala Eva, šel mi mráz po zádech.“ Kristýna

Koťata a zápis pro nový školní rok!

Mgr. Věra Dunajčíková, 10. 4. 2018

Stávající program dětské skupiny Koťata končí 31.8.2018. Ale už jsme Vás informovali, že se škole podařilo zajistit další podporu z ESF na provoz dětské skupiny a to od 1.9.2018 do 31.8.2020.

Do dětské skupiny mohou děti docházet až do nástupu do školy, není nutný přechod do mateřské školy, ale to je na zvážení rodičů!

Pro děti, které již nyní docházejí do dětské skupiny, jsou tyto možnosti:

Pokračovat v docházce do dětské skupiny Koťata a pak jen požádat písemně ředitelku školy do 9.května 2018 o prodloužení smlouvy,

N E B O

9.května 2018 zapsat dítě do mateřské školy pro školní rok 2018/2019.

Mgr. Věra Dunajčíková, ředitelka školy

 

Noc s Andersenem na pracovišti ZŠ Purkyňova ul.

Noc s Andersenem na pracovišti ZŠ Purkyňova ul.

Mgr. Věra Dunajčíková, 10. 4. 2018

Dne 23.března 2018 jsme se na našem pracovišti již popáté zúčastnili Noci s Andersenem, tedy spaní ve škole se čtením, hrami, soutěžemi a promítáním. Akce se mohly účastnit děti ze všech tříd 1. stupně, tak že jich nakonec nocovalo 91. Letos se nabízelo několik témat a výročí, proto jsme se po krátké poradě rozdělili na dvě tematické skupiny.
(Celý článek)

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.