Comenia Script a klasické vázané písmo v jedné třídě

admin, 30. 10. 2012

V 1. A se učí prvňáčci psát oběma povolenými druhy psacího písma – tedy část dětí se učí klasické vázané písmo a druhá skupina píše novým psacím písmem Comenia Script.

Aby byl nácvik psaní pro obě skupiny dětí snazší, mají žáci 1. A od začátku listopadu jednu hodinu českého jazyka týdně dělenou. V této hodině se paní učitelky s dětmi zaměřují především na nácvik tvarů nových písmenek, v ostatních hodinách, při kterých píší obě skupiny společně, děti hlavně procvičují naučená písmena a slova. Tento způsob výuky psaní je přínosný pro obě skupiny – děti se jednak seznámí s oběma písmy a nebudou mít tedy potíže číst různé rukopisy, zároveň však mají větší možnost individuálního přístupu ze strany vyučujících. Věříme, že se prvňáčkům psací písmo (ať tradiční „kličkové“, či nové – více podobné tiskacímu – Comenia Script) zalíbí a bude se jim hezky psát.