Putovní výstavy „Heydrichiáda“ a „Karel IV. v Braniborsku“

admin, 26. 2. 2013

ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant, pracoviště v Purkyňově ulici, Vás zve už podruhé k bezplatnému zhlédnutí dalších dvou putovních výstav zapůjčených z Památníku Lidice.

9 panelů výstavy Heydrichiádapřibližuje zlomové body nacistického pátrání po uskutečněném atentátu na šéfa Hlavního říšského bezpečnostního úřadu a zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Poprvé je zde prezentována většina snímků z dochovaného souboru 14 fotografií z popraviště v Lubech u Klatov, kterou se podařilo československým vyšetřovatelům po válce nalézt u německých represivních orgánů.

16 panelů výstavy Karel IV. v Braniborsku  přibližuje jedno z období vlády Karla IV. (1316 – 1378), které bylo charakteristické jeho sporem s markrabětem Otou Braniborským a ziskem Karlovy převahy v Braniborsku.

Obě výstavy, určené jak školním kolektivům, tak zájemcům ze široké veřejnosti, lze zcela bezplatně zhlédnout ve dnech 25. 2. – 27. 3. 2013 (ne v době jarních prázdnin 4. – 8. 3. 2013!) v prostoru schodiště a 2. patra ZŠ v Purkyňově ulici.

Školním kolektivům doporučujeme objednání se předem, pro zájemce je možné připravit i pracovní listy k výstavám.

 

K návštěvě výstav Vás srdečně zve a za pracoviště Purkyňova se těší

Mgr. Lucie Zralá

Další informace přináší plakátek k akci.

Putovní výstavy

 

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.