Krteček ve třídě 1.C

admin, 22. 2. 2013

Netrvalo to ani tak dlouho a opět nás čekal další projektový den. Tentokrát nás navštívil pohádkový kamarád – Krteček.

21. února se totiž narodil jeho tvůrce – Zdeněk Miler. Letos by se dožil krásných 92let.Zjistili jsme, že první příběh, který tento ilustrátor a animátor představil, byl příběh –

 Jak Krteček ke kalhotkám přišel. Paní učitelka nám ho přečetla a naším úkolem bylo sestavit obrázkovou osnovu. Naše výtvarnice Verunka, Leonka a Nelinka k osnově  dokreslily   krásné  obrázky. Také jsme si povídali o tom, že Krteček vlastně v žádném svém příběhu kromě prvního nemluví, vydává pouze zvuky. Před dvěma lety se dokonce podíval do vesmíru.

 Měl pro nás připravenou slovní úlohu, příklady, číselnou řadu, obrázky, omalovánky, puzzle. Vše jsme hravě zvládli. Každý se snažil přinést něco, co s Krtečkem souviselo – knížky, plyšáky, DVD, polštářky. Protože jsme celý den pilně pracovali, odměnou nám byl příběh na interaktivní tabuli – Krtek a orel. Den nám s tímto kamarádem rychle uběhl. Domů jsme si nesli “ Krtečkův pochvalný list.“

   Zapsala: tř. uč.  Mgr. Eva Špačková

[nggallery id=9]

 

 

 

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.