Vítání ptačího zpěvu

admin, 19. 5. 2015

Poprvé se Vítání ptačího zpěvu zúčastnili žáci 2. A. Oporou jim byli tři „ostřílení“ šesťáci. Trasa jako obvykle vedla od školy nově vybudovaným Lesoparkem ke Střelnici a dále pak po cyklostezce na Nové Město. Ráno jsme nemohli dospat, první zvědavci vstávali už v 6hodin. Před školou na nás čekal pan Mikšíček a hned nám ukázal, kde hnízdí a jak se ozývá rorýs. Už si budeme pamatovat, že k nám přilétá jako jeden z posledních a naopak je mezi prvními, kteří se na konci srpna vracejí za teplem. Letos nám počasí opravdu popřálo a měli jsme i štěstí na poměrně úspěšný odchyt. Největším úlovkem a pro děti velkým zážitkem bylo kroužkování „Krakonošovy“ sojky. V síti nám také uvízl pták roku 2011 strnad obecný, kterého jsme předešlé roky mohli jen spatřit dalekohledem, jak nám zpívá z výšky stromu. Mezi kroužkovanými ptáky byly čtyři sýkory, pěnice slavíková nebo pěnice hnědokřídlá i drozd zpěvný. Na závěr připravil pan Mikšíček soutěže a děti tak mohly odejít domů nejen s pěkným zážitkem, ale i s malou odměnou. Závěrem připomeneme všem milovníkům ptactva, že letošním ptákem roku je krásný elegantní pták potápka červenokrká.

Milada Procházková