Křeslo pro hosta

admin, 5. 10. 2013

1.      SETKÁNÍ – 4. 10. 2013  – Mgr. V. DUNAJČÍKOVÁ, ředitelka školy

Pozvání do křesla pro hosta přijala paní ředitelka Věra Dunajčíková. Pro tuto událost jsme připravili křeslo a netrpělivě čekali na našeho hosta. Děti byly natěšené a přichystaly si zvídavé otázky. Paní ředitelka nejdříve děti seznámila se svojí prací, co ji baví, kolik je na škole dětí, učitelů, ostatních zaměstnanců. Dozvěděli jsme se také něco o historii naší budovy. Je stará již přes 100 let. Pak už děti zahrnovaly paní ředitelku svými otázkami. Zda ji práce baví, zda má ráda zvířata, jaké květiny se jí líbí, v jaké třídě učí……

Poslední část patřila čtení oblíbené knížky paní ředitelky – Dášeňka, čili život štěněte od K. Čapka. Vybrala si ji proto, že jako malá, byla její nejoblíbenější, protože je o pejskovi a ne jen tak ledajakém. Dášeňka je foxteriérka, je to zvídavé, hravé štěně.  Paní ředitelka četla a děti pozorně naslouchaly. Příběh byl „ O psích zvycích“. Psi vlastně rádi žijí ve smečkách, značkují si své místo, třikrát se otočí dokolečka, než si lehnou, zahrabávají si kosti do země, aby měli nějaké sousto schované pro dobu hladu. Děti velmi potěšilo, že paní ředitelka je opravdový zvířecí kamarád. Doma jí život zpříjemňuje hned několik zvířat.

Dětem se setkání moc líbilo, bylo inspirativní a zajímavé. Děkujeme a těšíme se na dalšího hosta.

Děti z II.C s třídní učitelkou Evou Špačkovou

Fotografie0184