Mapy kolem nás 2018

Mgr. Petr Kozlovský, 19. 10. 2018

Minulý týden se žáci ze sedmých tříd podívali do Krajské vědecké knihovny v Liberci, kde byl připraven program pro děti, Mapy kolem nás 2018.

Letos s podtitulem ,,Ztracené světy“. V úvodu nám byla puštěna prezentace, která měla za úkol charakterizovat a popsala jednotlivá stanoviště. Po skončení prezentace si šly děti hrát a zkoumat. Zažily virtuální realitu a měly možnost si popovídat s vojenskými kartografy o zaměřování základen při vojenských misích. Dále se mohly nechat naskenovat do počítače, viděly výrobky 3D tisku a doslova si ,,očichaly vůně celého Světa“. Pak se myšlenkami přemístily do vesmíru, kde si představovaly, jak působí gravitační síla na ostatní tělesa (Einstein měl pravdu, zakřivení času a prostoru potvrzeno). Mezi žáky se našlo i pár odvážlivců, kteří museli vyluštit kód a získat poklad ze zamčené truhly. Po celou dobu akce zároveň probíhal i 4. ročník malování Země příběhů, kam se měly děti možnost také podívat.

Martina Kopecká