Lesnický den v Hejnicích

admin, 21. 5. 2018

Dne 12.5. 2018 se děti z kroužku Myslivosti a ochrany přírody účastnily myslivecko – lesnické akce pod názvem „Lesnický den v Hejnicích“, kterou každoročně pořádají Lesy ČR, Lesní správa Frýdlant, ve spolupráci s místní školou. Účelem této akce je ukázat dětem formou stezky, co všechno se děje v lese, jaká zvěř se v lese vyskytuje a vyzkoušet děti z toho, co umí a znají. Je to např. poznávačka jednotlivých druhů zvěře, zpěvného ptactva, dřevin listnatých i jehličnatých stromů, znalost plemen psů, ukázka těžby dřeva, práce koně se dřevem nebo střelba ze vzduchovky. Na konci akce si každý může opéct buřta, vyzkoušet si slaňování ze stromu a podívat se na profesionály, kteří dokáží v rekordním čase rozštípat sekyrou špalek nebo řezat ruční pilou. Děti si také vyzkoušely svou zručnost, když zatloukaly hřebíky do špalku, ale pouze jednou rukou. Tato akce je určena pro celou rodinu, nenáročný terén v krásném prostředí okolí Hejnic a lázeňského parku v Lázních Libverda.

Lesu a myslivosti Zdar.

Vedoucí kroužku Zuzka Wudyová