„Skřítci na radnici“ vernisáž

admin, 5. 4. 2016

Slavnostní vernisáž za účasti velké části autorů zahájila v pondělí 4. dubna 2016 ve vestibulu radnice výstavu nazvanou „Skřítci na radnici“. Jde o výstavu dětských děl, která vznikala v naší školní družině. Výstava ukazuje nejrůznější skřítky, víly a strašidla tak, jak je vidí děti ve své fantazii. Prohlédnout si je můžete ve vestibulu radnice a na radniční půdě po celý duben.

Děti dostaly téma skřítci a strašidla už na podzim a od té doby vytvářely pomocí různých technik skřítky, víly, diblíky, hejkaly, strašidýlka, prostě vše, co je na toto téma napadlo. Vytvořily za tu dobu obrázky, prostorová papírová díla, ale i keramické bytosti nebo skřítky z přírodnin. Výstava bude na radnici k vidění do konce dubna. Ani potom ale odtamtud skřítci a strašidla úplně nezmizí. Velká část děl zůstane na půdě, kde budou nejen turistům zpříjemňovat cestu na radniční věž.