Děti na akci „Ledová Praha“

admin, 12. 2. 2015

Ledová Praha je akce určena dětem z celé České republiky, kterou letos již po patnácté pořádalo tradičně poslední lednový víkend sdružení dětí a mládeže Pionýr s Nadací Dětem 3. tisíciletí.  Jejím cílem je dát dětem příležitost seznámit se s historií i současností hlavního města Prahy, a to díky spolupráci s pražskými muzei a dalšími zajímavými institucemi zdarma nebo s výraznou slevou ve většině pražských památek.

Také děti naší školy se této poznávací akce tradičně zúčastňují. Letos vyrazilo do Prahy o pololetních prázdninách přes 40 dětí z 1. – 5. tříd. Rozdělili jsme se na 2 skupiny, které měly částečně rozdílný program. Děti z obou skupin navštívily Staroměstské náměstí, kde obdivovaly nejen orloj, ale i celou Prahu z věže Staroměstské radnice. V Muzeu pražských pověstí a strašidel se zase seznamovaly s historií Prahy, ovšem především historií opředenou různými záhadami a smyšlenkami v podání výborného průvodce – vypravěče. Mladší děti pak odjely autobusem do Troji, aby navštívily Botanickou zahradu a hlavně její nejzajímavější část – skleník Fata Morgana. Starší děti se prošly po Starém i Novém Městě pražském, aby lépe poznaly nejstarší a nejznámější část našeho hlavního města, a pak zamířily do nově otevřeného Zrcadlového bludiště. Kromě bloudění mezi zrcadly a skly tam obdivovaly fotografie a obrazy nejznámějších českých památek, ovšem v mnohonásobném zrcadlení v trojrozměrném kaleidoskopickém kině. To bylo opravdu moc zajímavé a krásné.

V Praze ale čas utíká nějak rychleji, a tak jsme toho víc už nestihli. Tak zase příští rok…