Netradiční schůzky ve 2.A

admin, 7. 3. 2014

V úterý, 4. března, zažila naše nová škola „zatěžkávací zkoušku“. Druháci se totiž rozhodli, že spolu s paní učitelkou zorganizují tak trochu netradiční třídní schůzky. Sami pro rodiče vytvořili pozvánky. Na programu byla prohlídka nové školy, dvě krátká divadelní představení, cestovatelská písnička, ukázka prací žáků, ale i posezení u kávy či čaje. Děti si pro rodiče připravily i milé překvapení – v hodinách češtiny napsaly popis maminky a tatínka, ke kterému připojily krásné podobizny. Po zalaminování tak vznikl osobitý dáreček, který už visí ve většině rodin na ledničce.

Myslím, že se schůzky v tomto duchu opravdu vydařily. Přišlo neuvěřitelných 65 účastníků! (S přítomnými žáky nás v jedné třídě bylo dohromady kolem devadesáti.) Děti pozvaly nejen své rodiče, ale i sourozence, babičky a dědečky, sestřenice a tetičky…. Naštěstí jsme se do nové třídy všichni vměstnali, a celá akce sklidila jak u dětí, tak u rodičů velký ohlas.

Společně jsme se domluvili, že si podobné třídní schůzky rádi v zopakujeme i v příštím roce.

Mgr. Zdeňka Kozlovská