Hudební večer talentovaného frýdlantského mládí a Koncert pro radost vaší i naší

admin, 6. 5. 2013

Ve dnech 12. a 14. dubna 2013 proběhly dvě hudební akce pořádané  Základní uměleckou školou ve spolupráci s Jednotou bratrskou a Římskokatolickou farností Frýdlant. Na hudebním večeru, který se konal už po osmé a je velmi oblíbenou příležitostí pro mladé zpěváky, v letošním roce vystoupili kromě žáků pracoviště ZUŠ Frýdlant také hosté z německé Žitavy a v závěru se představila hejnická kapela The Neons. Akce se tradičně konala v malém sále frýdlantské Besedy a po celý večer panovala uvolněná, přátelská atmosféra, kterou si užívali jak učinkující, tak  nadšené a palce držící publikum.

V neděli odpoledne pak krásné prostory Kostela Nalezení svatého kříže rozezněly skladby J. S. Bacha, A. Vivaldiho, B. Martinů a dalších skladatelů v provedení vyučujících, zpěvaček ZUŠ a vzácných hostů. Také zde bylo velkým obohacením programu německé vystoupení. I přes velkou zimu – v kostele bylo pouhých 5 stupňů – zažili interpreti i posluchači hřejivý pocit sounáležitosti a radost ze společně strávené půlhodinky, což bylo i vytouženým cílem celé akce.

Oba koncerty bychom v příštím roce v podobné podobě chtěli zopakovat a už nyní vás na ně srdečně zveme.

Vlaďka Dančevská.