V naší školce nezahálíme!

admin, 18. 10. 2016

Koncem září se starší děti vydaly na dopravní hřiště pod zámkem, kde na ně čekaly připravené koloběžky. Děti byly samozřejmě vybaveny přilbami. Na hřišti si mohly vyzkoušet jízdu podle značek, semaforů…. Předškoláčci byli z akce nadšeni.
Ve středu 5. 10. 2016 jsme v naší školce uspořádali již 9. ročník výtvarné soutěže pro děti všech mateřských škol a přípravné třídy.
Téma letošní soutěže: „Podzim v lesíčku.“
Velkou radost dětem udělala návštěva dvou nezbedných, ale veselých Pindruší. Děti je
nejprve musely poučit o chování v lese a pak se pustily do kreslení. A protože se všechny
děti moc snažily, byly nejlepší obrázky oceněny drobnými dárky. Ani ostatní děti nebyly ochuzeny… odnesly si sladkou odměnu v podobě lízátka.
S přípravou akce nám opět pomohly studentky SŠHL a pedagogické školy. Počasí nám
sice nepřálo, ale i tak si děti vše s radostí užily.
Druhý den se naši předškoláčci zapojili do kurzu – Malá technická univerzita. Jako první
jsme vybrali lekci – Stavitel města. Děti měly možnost v malých skupinkách stavět silnice, budovy – policii, nemocnici, školku…Pracovaly s chutí a zápalem. A protože se kurz osvědčil, objednali jsme další lekce, kde si děti rozšíří další znalosti.
Nezapojujeme pouze předškoláky, ale i mladší děti. Ty se vypravily do ZŠ, kde měly
možnost se vyřádit ve školní tělocvičně. Snažily se cvičit na kruzích, vystupovaly a sestu-
povaly na lavičkách, zdolávaly velkou překážkovou dráhu. Děti byly spokojené, proto budeme tělocvičnu využívat každou středu a střídat se se staršími dětmi, které v současné době chodí do DDM na keramiku.
Snažíme se naše děti všestranně rozvíjet a doufáme, že se nám to alespoň trochu daří.

Mirka Balášová, MŠ Sídlištní

imag3958 imag4061 pa120411  dsc_0319 imag4034