Projektové dny v Žitavě

admin, 8. 4. 2016

V pondělí 21. a v úterý 22. března 2016 se 16 žáků naší školy zúčastnilo projektových dní v německé škole v Žitavě. Tématem projektových dní byl Středověk. Po oba dva dny jsme se dopravili do Žitavy a zpět autobusem. Naši sedmáci se učí německy teprve od září, ale statečně se pustili mimo jiné i do krátkého představení Frýdlantu. Jak probíhaly projektové dny, blíže přiblíží někteří jejich účastníci.
Katka Brožová a její pohled: „Výlet do Německa se mi líbil. Mohli jsme poznat, jak to vypadá ve školách v Německu. Když jsme se spolužačkami představovaly Frýdlant, nejdřív jsme se cítily docela trapně, ale pak už to bylo v pohodě. A když jsme šly vařit, byla to velká sranda, i když nám to teda moc nechutnalo. Klidně bych tam jela znova.“
Hanka Vejdělková napsala: „Co bylo v Německu jiného? Mají tam deset tříd. A od páté třídy už jsou na druhém stupni. Zaujala mě návštěva muzea, kde bylo plno krásných, ale i „divných“ věcí.“
Postřehy Pavly Petrovičové: „Celkově se mi tam moc líbilo. Mají moc hezkou školu. Jejich jídlo mi moc nechutnalo, ale vařit to byla sranda. Určitě je to dobrá zkušenost.“
Pohled Simony Bláhové: „Seznámili jsme se s novými dětmi. Někteří z nás se podívali na starobylou část města. Trochu jsme používali i němčinu.“
Míla Janata si všiml: „Když jsme přijeli do Žitavy, rozdělili jsme se do skupin, které poté dělaly jednotlivá zadání (např. vaření, výroba zbraní, prohlídka města a muzea). Líbilo se mi tam, že se nemusí přezouvat.“

IMG_0913 IMG_0915 IMG_0917

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.