Jak zdravě žít

admin, 18. 3. 2015

logo OPVK ESF Liberecký kraj_barevné

Naše škola je partnerem nového projektu „Zdravý životní styl a dopravní výchova v Libereckém kraji“. Žáci 3. – 5. a 8. ročníků se zúčastní vzdělávacích programů na tato témata vedených odborníky z praxe.

Program nyní v březnu začal ve 3. třídách. A jak to vypadalo?

Děti se dozvěděly o důležitých složkách zdravé stravy. Povídaly si o tom, co jí, co jim chutná, a které jídlo mají nejraději. Postupně podle obrázků sestavily společně i trávicí ústrojí, které bylo pro některé úplnou novinkou. Při všech činnostech děti používaly pracovní sešity, vše důležité si zapsaly, nakreslily, vybarvily nebo nalepily. Nakonec samy přišly na 10 pravidel „Jak zdravě žít“. Společně strávený čas se nám velice líbil a už se všichni těšíme na další zábavné pokračování.

 

Mgr. Jana Močárková

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.