Křeslo pro hosta II.C

admin, 8. 12. 2013

 

4. SETKÁNÍ – 6. 12. 2013 – PANÍ J. MOROVÁ

Pozvání do prosincového Křesla pro hosta přijala paní Jaroslava Morová, maminka Mariannky. Všichni jsme se moc těšili na dalšího zajímavého hosta. Vyprávěla nám o své práci u policie. Dozvěděli jsme se, že policie chrání bezpečnost osob i jejich majetek, odhaluje trestné činy a zjišťuje jejich pachatele. Dohlíží na bezpečnost a plynulost silničního provozu, kontroluje doklady, odhaluje přestupky. Maminka Mariannky pracuje v Liberci. Přinesla nám ukázat různé druhy policejních čepic, obušek, dopravní terčík. Většina si čepice vyzkoušela. Byla při tom i legrace, protože nám byly velké. Také už víme, že toto povolání je náročné. Musí chodit do služby o svátcích i o víkendech.

Paní Morová si přinesla krásnou knížku od V.Čtvrtka – Vyprávění o hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi.

Četli jsme si první kapitolu – Jak Robátko odešel z lesa do lesa.

V lese stojí hájovna, v níž žije hajný Robátko se svým přítelem jelenem Větrníkem. Společně se starají o les. Každé ráno chodí do lesa, aby se podívali, zda je všechno v pořádku. Kousek za lesem bydlí tlustý a kníratý pan Kotrč se psem Heršpicem. Pan Kotrč je zlý a rád by z lesa vystrnadil hajného Robátka. V každém díle na něj vymyslí něco zákeřného. Hajný s Větrníkem si ale vždy dokážou poradit.

Moc děkujeme a těšíme se na dalšího předvánočního hosta, který dorazí již příští týden.

 

Děti z II. C s třídní učitelkou Evou

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.