Experiment ve výuce na ZŠ Frýdlantska

admin, 16. 8. 2012

Z operačního programu: Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Partnerský projekt, jehož realizátorem je Město Frýdlant. V projektu je kromě naší školy zapojena ZŠ Raspenava, ZŠ Hejnice a ZŠ Nové Město p/Smr.

Projekt usiluje o navrácení experimentu do výuky přírodovědných předmětů, konkrétně pro Fyziku, Chemii, Zeměpis a Přírodopis, tedy převážně pro druhý stupeň ZŠ. Moderní formou experimentů chce u žáků vzbudit větší zájem o tyto obory a zároveň zlepšit osvojení si probírané látky včetně nutnosti ovládnutí jisté manuální zručnosti při provádění experimentu. Celkově projekt míří na zvyšování klíčových kompetencí žáků v návaznosti na „barvitost a živost“ výuky při experimentu. Hlavní cílovou skupinou jsou žáci ze základních škol Frýdlantska, kde sociálně-ekonomická data v této oblasti nejsou nikterak příznivá (vysoká nezaměstnanost, nízké platové ohodnocení). Projekt přináší moderní pohled na výuku ve spojitosti s experimentem a žákům umožní praktické ověření naučených znalostí, a s ohledem na výše uvedené jim poskytne dostatečně podnětné prostředí, jež může vést k zvýšení zájmu o dané předměty, potažmo o celé vzdělávání. Jednotlivé partner. školy zapojí do projektu 741 žáků a 24pedagogů.

Trvání projektu: 1.2.2012 – 30.6.2013

www.opvk.eu/experimentfrydlant