Atletický trojboj všestrannosti

admin, 29. 6. 2018

Okresní kolo Atletického trojboje všestrannosti žáků 1. – 5. třídy základních škol se uskutečnilo v úterý 5. června na Městském stadionu v Liberci.

Atletický trojboj všestrannosti tvoří běh na 50 metrů, skok daleký s odrazem z metrového pásma a hod míčkem.
Výpravu naší školy tvořilo 24 dětí. Ve dvou kategoriích jsme slavili 1. místo – Patricie Pošmourná (1. A) a Tomáš Kvapil (3. B). Druhá místa vybojovali páťáci Natálie Gavendová (5. C) a Vít Špaček (5. D). Třetí místo získal Daniel Rulec (3. A). Těsně za medailisty si čtvrtým místem vybojovala postup do KF Pavla Pošmourná (3. B).

I další malí atleti vybojovali cenná umístění v první desítce

1. místo Patricie Pošmourná 965 bodů (8,6 sec – 270 cm – 21,27 m)
  2. místo Tomáš Kvapil 1532 bodů (8,2 sec – 342 cm – 36,40 m)
  3. místo Vít Špaček 1799 bodů (7,4 sec – 384 cm – 31,90 m)
  4. místo Natálie Gavendová 1997 bodů (7,8 sec – 407 cm – 36,96 m)
  5. místo Daniel Rulec 1432 bodů (7,7 sec – 320 cm – 29,10 m)
  6. místo Pavla Pošmourná 1234 bodů (8,2 sec – 309 cm – 24,01 m)
  7. místo – Matyáš Zalabák (3. C), Martina Moudrá (3. C)
  8. místo – Martin Škeřík (1. E), Kryštof Krišal (4. A), Dora Brožová (5. C)
  9. místo – Adam Zika (1. F)
  10. místo – Stela Rudolfová (1. F), Adéla Rybariková (4. C)
  11. místo – Jana Kalašová (5. D)
  12. místo – Nguen Trang Anh (4. C), Vojtěch Jelínek (5. E)

Krajské finále Atletického trojboje všestrannosti proběhlo v úterý 19. června na Městském stadionu Ludvíka Daňka v Turnově. Patronem akce byl český reprezentant v desetiboji Adam Sebastian Helcelet, turnovský rodák, nyní závodník Olympu Praha.

Z okresních kol se kvalifikovali čtyři nejvšestrannější chlapci a dívky z každého ročníku. Mezi 154 závodníky ze 41 škol Libereckého kraje v 10 kategoriích se rozhodně neztratilo ani kvarteto našich žáků

Patricie Pošmourná (1. A) ziskem 1043 bodů suverénně vyhrála kategorii nejmladších dívek. Svými výkony 9,0 sec – 296 cm – 24,91 m zvítězila o více než 100 bodů před svými pronásledovatelkami. Úctyhodný byl zvláště výkon v hodu míčkem, téměř 25 m rozhodlo o naší vítězce.

Tomáš Kvapil (3. D) ziskem 1541 bodů potvrdil borce Liberecka, v KF ale obsadil nepopulární čtvrté místo. Dosažené výkony 8,4 sec – 368 cm – 34,01 m.

Daniel Rulec (3. A) ve stejné kategorii ziskem 1481 bodů za výkony 8,2 sec – 340 cm – 34,11 m zakončil turnovský trojboj na solidním 7. místě.

Pavla Pošmourná (3. B) získala 1293 bodů za výkony 8,4 sec – 321 cm – 26,80 m a obsadila velmi pěkné 5. místo.

Děkujeme všem dětem za vzornou reprezentaci školy i města a přejeme jim spoustu dalších sportovních úspěchů.