Březnové střípky z MŠ Sídlištní

admin, 3. 4. 2018

 

Na příchod jara se děti ve školce vždy těší. Nejvíce ale na sluníčko a na to, že budou moci trávit více času venku. Vyzkouší naši novou průlezku, kluci provětrají koloběžky, odrážedla a holčičky

kočárky s panenkami. Tradicí naší školky jsou „velikonoční dílničky“ pro děti a rodiče. Snažíme se o to, abychom my, děti i rodiče na chvíli zpomalili a strávili společně příjemné odpoledne. Paní učitelky připravily materiál na výrobu velikonočních dekorací. Dospělí se mohli vrátit do dětských let a s dětmi vyrábět ovečky, košíčky, zajíčky nebo malovat vajíčka. Ruku k dílu přidaly i naše kuchařinky a připravily občerstvení v podobě výborných smetanových řezů. Že se akce vydařila, můžete vidět na fotografiích. Všem rodičům děkujeme a těšíme se na další setkávání.

Toto ale nebyla jediná březnová akce. Děti si oblíbily i „Návštěvní dny“. Tentokrát se mohly zapojit do přípravy, vaření a ochutnávky jablkových knedlíků, přípravy a ochutnávky pizzy, zahrát

si divadlo, zatančit si nebo vyrobit větrník. Děti pak bývají plné dojmů a mezi sebou se předhánějí, kdo toho zažil více.

Před námi je duben, kdy třídu „slůňátek“ a „tygříků“ čeká návštěva Naivního divadla v Liberci a ekologického centra Střevlík v Hejnicích. Předškoláci se podívají i do knihovny. Pro všechny děti

připravujeme „Čarodějnický rej“. Přijdou do školky převlečené za čaroděje a čarodějnice, budou si vyrábět čarodějničky, tančit, soutěžit. Měsíc zakončíme 10. ročníkem „Veselého kreslení v přírodě“, které pořádáme pro děti všech mateřských škol. Letošním tématem budou čarodějnice.

Teď jsme již všichni nachystaní na sluníčko a těšíme se i na akce, které jsou ještě před námi.

MŠ Sídlištní

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.