Projekt „72 hodin – pomáhám, protože chci“!

admin, 19. 10. 2017

Projekt „72 hodin – pomáhám, protože chci“ v ZŠ Bělíkova

Všechny třídy našeho pracoviště se i letos zapojily do projektu „72 hodin – pomáhám, protože chci“.

Jedná se o tři dny dobrovolnických aktivit, zaměřených na pomoc druhým, přírodě, svému okolí… Cílem projektu je zapojit co nejvíc mladých lidí a ukázat jim, že na každém záleží a že při pomoci i málo může znamenat mnoho; že společně můžeme něco změnit, někoho potěšit a hlavně mít dobrý pocit, že jsme přiložili ruku k dílu pro správnou věc.

Žáci každé třídy si se svou paní učitelkou vymysleli svůj projekt, připravili se na něj a pak ho během daných 72 hodin realizovali. Děti se do projektů pustily s vervou a je za nimi vidět kus dobře vykonané práce.

Projekty jednotlivých tříd v tomto ročníku:

1. A DO ŠKOLY ZVESELA – úklid a vyzdobení nejbližšího okolí a vchodu do školy
  2. A ČISTÉ HŘIŠTĚ – úklid na Rákosníčkově hřišti
  3. A VYRÁBÍME, ZPÍVÁME A HRAJEME PRO RADOST – vystoupení s pásmem pohádek

a písniček v Domově U Spasitele, předání vlastnoručně vyrobených dárečků seniorům

1. B HRAJEME SI V ČISTÉM PROSTŘEDÍ – úklid lesoparku
  2. A CHCEME ČISTOU PŘÍRODU – úklid prostoru bývalé střelnice
  3. A POMOZME JIM – vyhlášení sbírky krmiva a pamlsků pro psy v útulku v Hajništi, společná návštěva útulku s předáním nashromážděného krmiva

Anna Chvojková