Projekt EU – Čerstvý vítr z hor

admin, 4. 9. 2017

Naše škola se stala v květnu 2017 partnerem v projektu ČERSTVÝ VÍTR Z HOR, REG. Č.CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_010/0000509, který je spolufinancován Evropskou unií. Týká se budování sítě Center kolegiální podpory ve školách České republiky a rozvoje badatelsky orientované výuky a STEAM.

Vedoucí projektu za naši organizaci je Mgr. Kateřina Kaprálek Vítámvásová (k.vitamvasova@zsazusfrydlant.cz).

Představení projektu:

Název projektu Čerstvý vítr z hor vypovídá o přístupu žadatele projektu k inovativnímu vzdělávání a badatelsky orientované výuce, k výuce přesahující rozměry běžných tříd. Při tvorbě projektu byl kladen důraz na využití dosavadních zkušeností žadatele s tvorbou a rozvíjením sítě spolupracujících škol, i s názornou výukou v oblasti přírodovědných předmětů a jejím propojením směrem k budoucí praxi žáků. Řešení, které projekt nabízí, podporuje předávání zkušeností mezi pedagogy a k neformálnímu vzdělávání prostřednictvím sítě spolupracujících škol, propojuje odzkoušení teoretických poznatků v experimentální praxi. Vede pedagogy k tomu, aby jejich žáci uměli zkoumat přírodu kolem sebe a rozuměli zákonitostem přírody a prostředí kolem sebe. Projekt vytvoří celorepublikovou síť škol, které pustí čerstvý vítr v oblasti SC5 a do okolních škol. Centra kolegiální podpory, dále jen CKP budou společně sdílet své zkušenosti, spolupracovat a inspirovat se s využitím „ťubíků“, které budou reflektovat naplnění cílů projektu.

Žadatel projektu: Základní škola, Trutnov, Komenského 399.

Více na: http://vitrzhor.cz/

Odkazy na naše videomedailonky:

Ochrana před UV zářením

Moderní technologie ve výuce – LEGO

Endotermický děj

Pokusy s jedlou sodou a octem

Pohyb v grafech

Co dokáže podtlak?