Hudební nástroje afrických domorodců aneb malujeme drumbeny

admin, 11. 11. 2012

Drumbeny – originální bubny, které zároveň mohou sloužit jako sedáky, jsme získali na jaře loňského školního roku. Jak se na ně hraje, jsme rodičům ukázali již na Zahradní slavnosti, teď jsme se rozhodli je vyzdobit.             Tělo bubnů je vyrobené z tvrzeného kartonu, a tak přímo vybízí k pomalování. Nejdříve děti „prožily“ výlet do Afriky, při kterém se seznámily s výrobou tradičních afrických bubnů a s rytmickou hudbou afrických domorodců. Všímaly si také výzdoby rytmických nástrojů, na které Afričané při zpěvu a tanci hrají. Pak si děti vytvořily návrhy, jak ozdobit naše drumbeny. Dohodli jsme se, že každá třída vyzdobí 5 nebo 6 drumbenů na základní barvu, kterou si děti vylosovaly. Všechny práce – tedy 2 nátěry základní barvou, výrobu šablon stylizovaných zvířat a domorodců, nanášení motivů na drumbeny pomocí šablon i dozdobení tečkováním, děti dělají samy. A musím říct, že nás děti překvapily, jak jsou šikovné a s jakou chutí a vervou se pustily do práce. A tak vznikají krásná výtvarná díla, která nám budou jednak zdobit školu, ale hlavně se už těšíme, až budeme bubínky pravidelně využívat k radostnému prožitku při společném bubnování.

Mgr. Anna Chvojková

       

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.