Termíny přijímacího řízení na střední školy

admin, 21. 10. 2015

Převzato z webu: www.edulk.cz

Zveřejňujeme termíny přijímacího řízení a zároveň s nimi související termíny pro podání přihlášek či zveřejnění informací apod. Termíny jsou stanoveny dle platné legislativy. Upozorňujeme, že v přijímacím řízení může dojít ke změnám, proto doporučujeme sledovat informace na portálu.

1. října 2015

termín pro zveřejnění kritérií přijímacího řízení, termínů konání přijímací zkoušky pro 1. kolo a počtu přijímaných uchazečů pro obory vzdělání
s talentovou zkouškou.

1. listopadu 2015

termín pro předání přihlášky ke vzdělávání v oborech s talentovou zkouškou řediteli střední školy do všech forem vzdělávání. Přihlášku odevzdá uchazeč.

1. ledna a 6. ledna 2016

talentové zkoušky do oborů vzdělání s talentovou zkouškou (umělecky zaměřené obory).

1. ledna a 7. ledna 2016

talentové zkoušky do oborů vzdělání s talentovou zkouškou (sportovní gymnázia).

1. ledna 2016

náhradní termín pro první kolo talentových zkoušek (umělecky zaměřené obory).

31. ledna 2016

termín pro zveřejnění kritérií přijímacího řízení, termínů konání přijímací zkoušky pro 1. kolo a počtu přijímaných uchazečů.

1. února 2016

náhradní termín pro první kolo talentových zkoušek (sportovní gymnázia).

1. března 2016

termín pro předání přihlášky ke vzdělávání řediteli střední školy do denní formy vzdělávání. Přihlášku odevzdá uchazeč.

20. března 2016

termín pro předání přihlášky ke vzdělávání řediteli střední školy do jiné než denní formy vzdělávání. Přihlášku odevzdá uchazeč.

1. dubna 2016

termín pro konání testů pro první kolo přijímacího řízení v rámci pokusného ověřování vyhlášeného MŠMT pro čtyřleté obory.

1. dubna 2016

termín pro konání testů pro první kolo přijímacího řízení v rámci pokusného ověřování vyhlášeného MŠMT pro víceletá gymnázia.

1. dubna a 19. dubna 2016

přijímací zkoušky v prvním kole přijímacího řízení ke vzdělávání ve středních školách (týká se i nižšího stupně víceletých gymnázií).

1. května 2016

náhradní terním přijímacích zkoušek pro první kolo přijímacího řízení.

1. května 2016

náhradní termín konání testů pro první kolo přijímacího řízení v rámci pokusného ověřování vyhlášeného MŠMT.

do 31. května 2016

termín pro podání přihlášky ke vzdělávání ve vyšší odborné škole řediteli školy.

od 1. června 2016
první kolo přijímacího řízení ke vzdělávání ve vyšších odborných školách.