Návštěva Valdštejna na ZŠ a MŠ

admin, 26. 5. 2015

V pátek 15. 5. 2015 navštívil naši školu vévoda Albrecht z Valdštejna. Doprovázel ho starosta města Frýdlant Ing. Dan Ramzer. Společně navštívili všechny pracoviště školy a školky, kde si pro ně děti společně s paní učitelkami připravili uvítací vystoupení. Žáci i děti se Valdštejna mohli zeptat, co je zajímalo a samozřejmě se s ním vyfotit. Na závěr byl Vévoda uveden na zahradu školy u ZŠ Purkyňova, kde si pro něj žáci připravili krátký kulturní program. Po skončení se Albrecht z Valdštejna s družinou malých princů a princezen přemístil do městského Špitálku, kde otevřel výstavu dětských prací na téma Válečná tažení a cesty Albrechta z Valdštejna. Výstavu si podrobně prohlédl a slovy chvály nešetřil. A to pro nás byla ta největší odměna. Naši žáci reprezentovali školu také odpoledne na festivalu „V podzámčí to žije“ a připravili vystoupení pro snídani s vévodou v sobotu na zámku a pro dětský program na sobotní odpoledne.

                                                                                                 Kolektiv žáků a učitelů

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.