Jak jsme oslavili „Den Země“ na ZŠ Bělíkova

admin, 27. 4. 2015

Proč je vyhlášen Den Země a že připadá na 22. dubna – to už teď vědí žáci ze ZŠ Bělíkova.

Při vyučování se děti zamýšlely nad tím, co všechno nám naše planeta poskytuje, jak je ojedinělá a hlavně jak je důležité ochraňovat přírodu a chovat se k ní ohleduplně, protože je domovem nejen nám, ale všem živým organizmům. A také se zamýšlely, co může každý z nás udělat pro to, aby se nám všem žilo na Zemi lépe. Proto jsme se připojili společně se žáky z dalších pracovišť a s občany Frýdlantu k akci „Ukliďme Česko – ukliďme město“ a pomohli jsme vylepšit prostředí našeho nejbližšího okolí úklidem. Zaměřili jsme se především na náš nejbližší lesik u bývalé střelnice, kde byl nedávno otevřen nový lesopark. Děti nasbíraly několik pytlů odpadků, které do tohoto kousku přírody naházeli nezodpovědní lidé.

V rámci vyučování žáci také navštívili frýdlantskou čističku odpadních vod. Seznámili se s procesem čištění splaškové vody a s tím, jak je důležité, aby člověk dokázal odpady, které produkuje, zase zlikvidovat tak, aby neškodil přírodě – v tomto případě řece a živočichům v ní. Moc děkujeme panu vedoucímu Burgrovi, že se nám věnoval a dětem vše trpělivě ukazoval a vysvětloval.

Anna Chvojková

DSCN0141 DSCN0143 DSCN0146