Vánoce na zámku

admin, 17. 12. 2014

V pátek 12.12.2014 se druháci a čtvrťáci vypravili na zámek. Čekala je mimořádná prohlídka zámeckých pokojů, které byly adventně vyzdobeny. Na nádvoří zámku nás přivítala sama paní kastelánka J. Pavlíková, která se ujala i samotné prohlídky. Děti získaly spoustu informací nejen z předvánoční atmosféry zámku, ale mohly se podívat, jak se prostíralo a co se jedlo v té době na Štědrý den. Pod stromečkem byly k vidění i dobové dárky. Děti se také dozvěděly, co znamená „vymřít po meči“ nebo „vymřít po přeslici“. Prohlídku jsme zakončili v zámecké kuchyni, a protože paní Pavlíková musela odpovídat na všetečné otázky dětí, domluvili jsme si na jaro další putování, tentokrát po hradu.

Mgr. Milada Procházková

zámek zámek1 zámek2 zámek3

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.