Křeslo pro hosta ve II.C

admin, 24. 2. 2014

6. SETKÁNÍ – PANÍ M. BÖHMOVÁ

Pozvání do únorového  „Křesla pro hosty“ přijala paní M.Böhmová, maminka Aničky. Opět jsme sledovali poutavé a zajímavé vyprávění.

Rády spolu chodí do přírody, chovají doma velkého hlemýždě, mají pejska. Z ročního období se jí nejvíce líbí podzim. Má ráda děti, se kterými tráví spoustu volného času.

Paní Böhmová si k nám do třídy přinesla krásnou knížku, kterou dostala od své babičky, když byla malá. Okouzlila ji  – Alenčina čítanka od E. Petišky.

Půvabné ilustrace Heleny Zmatlíkové doprovázejí Alenčiny veselé příběhy, úsměvné pohádky o zvířátkách a věcech, které Alenku obklopují. Alenka je docela malá, hodně zvědavá holčička. Kromě rodičů bydlí v bytě ještě s babičkou a dvěma plyšovými medvídky. Umí s nimi mluvit, ale nikdo jiný je samozřejmě neslyší. Má také staršího brášku a dobrou kamarádku Haničku. Alenka má svůj vlastní svět. Zjistíme také třeba kdo je to bacil, proč se na prvním sněhu nedá sáňkovat a spoustu a spoustu dalších věcí.

Děkujeme za milou návštěvu.

Děti z II. C s třídní učitelkou Evou