POZVÁNKA NA AKCI „PROSTOR PRO UMĚNÍ“

Vladimíra Dančevská, 18. 6. 2024

Srdečně zveme na akci, kde se potká hudba, výtvarné umění a duchovní prostor. V úterý 25. 6. v Kostele Krista Spasitele ve Vrchlického ulici v 16.00 začne koncertem kytarových tříd Věry Párysové. Na ně naváže přednáška o sochách ve veřejném prostoru u nás i jinde.

Vyprávět o nich bude  Mgr. akad. soch. Martina Niubó – Klouzová (akademická sochařka, restaurátorka, lektorka modelování a sochařské průpravy na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze).

V první části uvidíme ukázky realizací ve světě i u nás, v druhé části  se vrátíme se k loňské akci Město jako galerie a k návrhům soch do parku, které vytvořily děti z našich škol. Martina povypráví o tom, co porotu zaujalo, jak se vítězné návrhy vybíraly a jak se realizovaly.

Za ZUŠ Frýdlant Mgr. Iva Sluka, vyučující výtvarného oboru

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.