ÚSPĚCH NĚMČINÁŘŮ TŘÍDY 8.B V OKRESNÍM KOLE WOCABEE ŠAMPIONÁTU

Mgr. Petr Kozlovský, 10. 11. 2023

Němčináři ze třídy 8.B pracoviště ZŠ Husova se zapojili do pátého ročníku inovativní soutěže pro školy s názvem Jazykový WocaBee šampionát.Soutěží se online v aplikaci na učení slovíček s názvem WocaBee (čte se „vokebí“).

Třída 8.B  se v rámci okresu Liberec umístila na vynikajícím 3. místědíky čemuž získala ceny a postoupila do krajského kola.To probíhá právě v těchto dnech, kdy žáci soutěží o postup do celostátního kola soutěže, ve kterém můžeme získat další ceny příspěvek na modernizaci škol v hodnotě 150 000 Kč. Soutěž vyvrcholí mezinárodním finále, ve kterém se utkají ty nejlepší třídy z 8 zemí!

Žáci se v aplikaci učí novou slovní zásobu včetně výslovnosti moderním a velmi efektivním způsobem. V soutěži se hodnotí píle žáků v učení cizích jazyků, měřená počtem bodů získaných za procvičování slovíček. Čím více žáci procvičují, tím více bodů (za správné odpovědi) získají a více se i naučí. Každý žák naší třídy N 8.B Fi získal během okresního kola denně v průměru 425 WocaPoints bodů, což činí přibližně 283 správných odpovědí za den.

Třídy v šampionátu soutěží jako tým, takže v jazycích se zlepšují skutečně všichni žáci a slovíčka se naučí včetně správné výslovnosti.Aplikace WocaBee navíc pracuje s každým žákem individuálně za pomoci umělé inteligence a žáci si ji mohou spustit na mobilu, tabletu či počítači.

Všem zapojeným žákům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole!

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.