Vítání jara – výlet dětí z kroužku myslivosti a ochrany přírody

Mgr. Petr Kozlovský, 13. 4. 2023

V sobotu 18.3. 2023 se děti z kroužku myslivosti a ochrany přírody pod DDM Frýdlant účastnily výletu do Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje – Střevlík v Hejnicích, kde se konala akce Vítání jara.

Tato akce byla zaměřena na výrobu upcyklovaných výrobků do zahrady nebo pítek pro ptáčky. Součástí akce byly tvořivé dílničky. Děti si tak mohly vyzkoušet, jak se dá vytvořit malá zahrádka z plastové lahve, krmítko pro ptáčky z květináče nebo hmyzí domeček z odpadového a přírodního materiálu. Výroba hmyzího domečku byla aktivita, která všechny děti zaujala nejvíc. Všichni se do výroby zapojily a vytvořily menší hmyzí domeček. Ten jsme potom umístili do zahrady DDM Frýdlant, kde může sloužit hmyzím obyvatelům.

Tato akce děti naučila, že i odpadový materiál lze ještě smysluplně využít a není tedy vždy nutné ho vyhazovat do popelnice. Současně se naučily spolupracovat a vzájemně tolerovat individuální přístup každého z nich k určité činnosti.

Součástí akce bylo i zdravé občerstvení, kdy děti ochutnaly trochu jiné polévky nebo pomazánky.

Ing. Bc. Zuzana Wudyová, vedoucí kroužku myslivosti a ochrany přírody