Veselé zoubky pro prvňáčky

Mgr. Petr Kozlovský, 20. 3. 2023

Všechny první třídy ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant, se začátkem března zapojily do celorepublikového projektu Veselé zoubky, který organizuje a sponzoruje DM drogerie.

Paní učitelky si pro své žáky připravily zábavný program, při kterém se žáci dozvěděli vše potřebné o čištění zubů, prevenci tvorby kazů a důležitosti pravidelných preventivních prohlídek u zubního lékaře.

Děti pobavil i vtipný příběh Hurvínka, kterého bolel zub. Měly spoustu podobných zážitků s vyviklanými zuby a různými technikami jejich vytrhávání. Nakonec ve skupinkách složily  Domino, kde si zopakovaly nově nabyté vědomosti, vyplnily si brožurku se zábavnými úkoly a nakonec obdržely dárkovou tašku se zubním kartáčkem a pastou, žvýkačkami bez cukru a hlavně přesýpacími hodinami, aby si mohly měřit čas čištění zoubků.

Věříme, že se preventivní program prvňáčkům líbil a podpořil je v důslednější péči o zuby.

Mgr. Zdeňka Kozlovská

Třídní učitelka 1. A


 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.