Vyhlášení ředitelského volna pro žáky pracoviště ZŠ Purkyňova ve středu 8. 3. 2023

Mgr. Petr Kozlovský, 1. 3. 2023

Vážení rodiče, milí žáci,

informuji Vás o tom, že ve středu 8. března 2023 bude v době od 8:30 do 15:30 hodin přerušena dodávka elektrické energie na pracovištích ZŠ Purkyňova 510 a Domu dětí a mládeže v ulici Mládeže 907, Frýdlant. Nebude tedy fungovat vytápění a osvětlení uvedených budov. Problematické je i zajištění stravování žáků ve školní jídelně.

Z tohoto důvodu jsem v souladu s ustanovením § 24 zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) rozhodl o vyhlášení volna ředitele školy na středu 8. 3. 2023 pro žáky pracoviště ZŠ Purkyňova.

Žáci pracovišť ZŠ Bělíkova a ZŠ Husova se budou učit beze změn podle běžného rozvrhu.

V souvislosti s uvedeným ředitelským volnem dochází k několika organizačním změnám:

A. Školní stravování

B. Provoz školní družiny v DDM (ul. Mládeže 907, Frýdlant)

• Školní družina je v době ředitelského volna z kapacitních důvodů k dispozici pouze přihlášeným žákům.

• Školní družina bude pro přihlášené žáky ze ZŠ Purkyňova v provozu celý den od 6:00 do 16:30 hodin.

Provoz ŠD pro přihlášené žáky ze ZŠ Purkyňova

• Ranní družina v DDM je pro všechny přihlášené žáky v provozu od 6:00 do 8:00 hodin v běžném režimu beze změn.

• V 8:00 hodin se žáci ze ŠD DDM přesunou do prostor ŠD v ulici Školní (nad školní jídelnou).

• V 11:30 oběd ve školní jídelně v ulici Školní

• Od 12:00 do 12:30 přesun žáků do staré budovy ZŠ Bělíkova

• Od 12:30 do 16:30 provoz ŠD ve staré budově ZŠ Bělíkova

• Rodiče si mohou vyzvednou své děti osobně do 12:00 hodin v budově Školní jídelny Frýdlant a od 12:30 ve staré budově ZŠ Bělíkova.

Provoz ŠD pro žáky ZŠ Bělíkova, kteří odpoledne běžně navštěvují ŠD v DDM

• Žáci ZŠ Bělíkova, kteří běžně navštěvují odpolední družinu v DDM, zůstanou po obědě ve ŠD ve staré budově ZŠ Bělíkova, kde si je rodiče budou moci také vyzvednout.

Provoz ŠD pro žáky ZŠ Husova, kteří odpoledne běžně navštěvují ŠD v DDM

• Žáci ZŠ Husova, kteří běžně navštěvují odpolední družinu v DDM, se po obědě s vychovatelkami přesunou do prostor ŠD ve staré budově ZŠ Bělíkova, kde si je rodiče budou moci po 13:00 hodin také vyzvednout.

C. Zrušení zájmových kroužků v DDM

• Ve středu 8. 3. 2023 se z výše uvedených důvodů ruší také konání všech zájmových kroužků v Domě dětí a mládeže Frýdlant.

V případě jakýchkoliv dotazů k provozu ŠD v době ředitelského volna se, prosím, obracejte na paní Marcelu Fialovou na telefonu 737 336 715.  Rodičům žáků, kteří navštěvují školní družinu na pracovišti Domu dětí a mládeže předají podrobné informace paní vychovatelky.

Děkujeme za pochopení!

Mgr. Bc. Petr Kozlovský