Den KniŽák na pracovišti ZŠ Bělíkova

Mgr. Petr Kozlovský, 10. 4. 2022

Členové žákovského parlamentu Masarykovci na ZŠ Bělíkova uspořádali již podruhé Den KniŽák, který se uskutečnil ve dnech 23. – 24. 3. 2022 v rámci března – měsíce knihy.

Ve středu odpoledne a ve čtvrtek dopoledne proběhla burza knih. Na prodej bylo více než 300 knížek, které přinesli žáci do burzy. Velká většina knih našla svého nového čtenáře.

Ve Dni KniŽák však nešlo jen o burzu knih, ale každá třída měla svůj vlastní program spojený s četbou a knihami. První třídy si jako svůj program zvolily návštěvu městské knihovny, někdo měl ve třídě čtenářskou dílnu nebo jiné aktivity s knihami, někdo měl hodinu čtení na zahradě. Páťáci tvořili reklamu na svou oblíbenou knihu.

Naši povedenou akci přišel podpořit pan starosta, paní knihovnice a pan ředitel s paní zástupkyní.

Tak nashledanou za rok u dalšího Dnu KniŽák!

Anna Richtrová, ŽP Masarykovci