Peče celá školka – MŠ Sídlištní

Mgr. Petr Kozlovský, 11. 3. 2022

V letošním školním roce jsme se rozhodly uspořádat pro děti další aktivitu, do které se zapojila celá školka.

Snažily jsme se o to, aby si děti připomněly základy stolování a seznámily se s jednoduchými recepty. Proto jsme zvolily téma „Peče celá školka“. Z pečení jsme se snažily udělat činnost, u které se děti naučí  něčemu novému, ale i se zasmějí a budou mít potěšení z toho, na čem se vlastnoručně podílely.

Děti ze třídy Tygříků se pustily do smažení lívanečků, které si mohly dle chuti nazdobit povidly a kysanou smetanou s vanilkovým cukrem. Třída Slůňátek loupala a strouhala jablka, válela těsto a upekla záviny, které provoněly celou školku. A děti z Opiček? Tak ty si připravily kynuté těsto a upletly houstičky. Jaké byly? Přece krásně křupavé a dozlatova upečené. Po úspěšném smažení a pečení nesměla chybět ochutnávka. Dětem se dělaly boule za ušima. Domů odcházely s novými zážitky a už mezi dveřmi jsme slyšely, jak maminkám vypráví o houstičkách, závinu i lívanečcích.

Rozzářená očička dětí byla známkou toho, že se akce povedla.

za MŠ Sídlištní Balášová Mirka

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.