PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ SOUVISEJÍCÍ SE ZVÝŠENÝM POČTEM PŘÍPADŮ VÝSKYTU ONEMOCNĚNÍ COVID-19 VE ŠKOLE

Mgr. Petr Kozlovský, 21. 10. 2021

Vážení rodiče,

v posledních dvou týdnech rychle přibývá případů výskytu onemocnění COVID-19 v naší škole. V této souvislosti jsme přijali následující interní preventivní opatření:

– Všichni pracovníci základní školy mají nasazenou ochranu dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole, tedy i v průběhu vyučovacích hodin, které probíhají v uzavřených prostorách.

– Všichni pracovníci základní školy budou od pondělí 25. 10. 2021 preventivně 2x týdně testováni antigenním testem na COVID-19.

– Drtivá většina pracovníků školy je v tuto chvíli plně očkovaná.

– Každý případ výskytu onemocnění COVID-19 ve škole okamžitě aktivně řešíme s pracovníky KHS LK.

Pro žáky platí v tuto chvíli pouze povinnost nošení ochrany dýchacích cest ve společných prostorách školy, a to na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR.

Z důvodu stále se zhoršující epidemiologické situace ve škole Vás žádáme o spolupráci.

Pokud Vaše dítě bude vykazovat jakékoliv známky infekčního onemocnění, nebo máte podezření, že přišlo do kontaktu s nemocnou osobou, neposílejte dítě do školy až do jeho úplného uzdravení nebo vyřešení situace. Další postup vždy konzultujte s ošetřujícím lékařem.

Děkujeme Vám za spolupráci a pochopení, přejeme Vám klidné podzimní dny a pevné zdraví!

Za kolektiv pracovníků ZŠ Frýdlant Mgr. Bc. Petr Kozlovský