Odpoledne pro rodiče – „Odpad může být i poklad“

Mgr. Petr Kozlovský, 11. 11. 2019

V pondělí 4. 11. si třída 5. D připravila odpolední program pro rodiče v rámci výstupu z projektu Odpad může být i poklad realizovaného ekologickým centrem Libereckého kraje Střevlik.

Celé odpoledne se odehrálo v režii páťáků, kteří si pro své rodiče, sourozence a prarodiče připravili scénky, básničky, ukázky výrobků z odpadových materiálů a také putování po stanovištích. Prostřednictvím všech smyslů rodiče prozkoumávali jednotlivá stanoviště, ve kterých podle instrukcí dětí plnili různé úkoly. Např. odhadovali, jak dlouho se v přírodě rozkládá polystyren či pet lahev, hmatem, čichem a sluchem pak rozpoznávali jednotlivé předměty i materiály. Zahráli si paměťové i sportovní hry s víčky od pet lahví a lektorky Střevliku je seznámily s vermikompostérem. K příjemné atmosféře společně stráveného odpoledne přispělo i výborné občerstvení.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na další taková setkání.

Třídní učitelka Šárka Schmidtová a 5.D

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.