Žáci 5.C se zúčastnili otevření discgolfového hřiště ve Frýdlantu

Mgr. Petr Kozlovský, 6. 11. 2019

V úterý 5.11. se třída 5.C  zúčastnila slavnostního otevření discgolfového hřiště ve Frýdlantu.

Žáci měli možnost seznámit se s pravidly této poměrně neznámé hry a vyzkoušet si ji. Discgolfové hřiště se nachází v areálu lesoparku Střelnice, je přístupné neomezeně a zdarma.

Co to vlastně discgolf je? Je to hra, ve které se trefujete létajícím talířem do speciálních košů.

Hraje se vlastně jako golf, rozdíl je v tom, že místo golfovým míčkem se člověk musí z odpaliště trefit do jamky létajícím talířem. Jamka v discgolfu vypadá jako ocelový koš s řetězy, které slouží k zachycení létajícího talíře a jeho udržení v koši. Hráči se snaží umístit disc do koše na co nejmenší počet hodů.
Hráčům při hře pomáhají informační cedule, které jsou rozmístěny po celém hřišti.
Na této hře je skvělé to, že ji mohou hrát všichni. Od dětí po seniory.
Páťákům se tato hra moc líbila. Řadu z nich dokonce nadchla. Děti byly opravdu moc šikovné, některým se dokonce podařilo zdolat jamku na doporučený počet hodů. A to určitě potěší!
Byl to příjemný čas strávený aktivně na čerstvém vzduchu. Doporučujeme všem vyzkoušet.
My plánujeme třídní turnaj.
Třídní učitelka Mgr. Lenka Vlčková