Richtrovo zlato z Jablonecké Katany

Mgr. Petr Kozlovský, 2. 5. 2019

Posledního velkého závodu v tomto školním roce se 26. 4. 2019 v Jablonci nad Nisou zúčastnilo osm reprezentantů naší školy.

Na závodech si odbyl velkou premiéru i Jakub Richtr, který se třemi výhrami probojoval ke zlaté medaili. Své nadání podtrhl výkonem v třetím utkání, kdy naprosto instinktivně dosáhl ipponu technikou o uči gari, kterou předtím nikdy netrénoval.

Výborné výkony podali i judisté v kategorii mláďat. Mezi nimi bychom mohli vypíchnout hlavně krásný ippon Damiána Jelínka, jemuž se povedlo hodit soupeře na, ne často viděnou, techniku hiza guruma. Bohužel se chlapci, i přes své bojovné výkony, do semifinále nepodívali.

Naši žáci momentálně bojují s přechodem do starší kategorie, kde jsou od začátku tohoto kalendářního roku a musí se vypořádávat hlavně s větší silou a agresivitou svých soupeřů.

Petr Sýkora

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.