Vítání ptačího zpěvu – 4.B

Mgr. Petr Kozlovský, 29. 4. 2019

V sobotu 27. 4. se pár nadšenců ze 4. B opětovně zapojilo do zajímavé akce – vítání ptačího zpěvu.

Bohužel počasí nám vůbec nepřálo, ale i tak jsme se od zkušeného ornitologa pana Mikšíčka dozvěděli spoustu zajímavých informací. Například, že zbytky skořápek odnáší sameček daleko od hnízda, aby tak zmátl predátory. Nebo jak poznáme některé ptáky podle druhu letu, kolik vajíček může snést samička a mnoho dalších zajímavostí ze života našich pěvců. Snažili jsme se taky poznat některé pěvce podle jejich zpěvu. Jako dárek obdrželi pozorní žáci časopis s letošním ptákem roku, kterým je Hrdlička divoká.

V neděli 28. 4. jsme se sešli ještě jednou a společně jsme zašli do kina na pohádku Šípková Růženka, v provedení dvou známých herců Jana Přeučila a legendární první Popelky, Evy Hruškové. Představení se dětem líbilo.

 

Zapsala Mgr. Milada Procházková

 

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.