Žáci z naší ZUŠ na pěvecké soutěži Lípa Cantantes

Mgr. Petr Kozlovský, 18. 4. 2019

Dne 5. dubna se 4 žákyně naší ZUŠ (Klárka Formánková, Kája Semerádtová, Viktorka a Josefána Svěrčinovy) zúčastnily pěvecké soutěže Lípa Cantantes, jejíž 6. ročník proběhl i letos v České Lípě.

V porotě zasedli významní pěvci naší klasické hudební scény – předsedkyní byla slavná operní pěvkyně, profesorka HAMU, Magdaléna Hayossiová. Soutěže se účastní základní umělecké školy Ústeckého a Libereckého kraje a letos jsme se poprvé zapojili i my. Mnohé výkony pro nás byly velkou inspirací, během soutěže vládla příjemná atmosféra, což nebývá zvykem 🙂

Naše dívky si přivezly pěkná třetí místa a jeden postup do druhého kola.

Nejcennější pro nás bylo setkání s výjimečnými osobnostmi klasického pěveckého světa a možnost zasoutěžit si se skutečně skvělými zpěváky. Těšíme se už na příští rok, na který začínáme trénovat už teď.

V. Dančevská

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.