Noc s Andersenem v ZŠ Purkyňova

Mgr. Petr Kozlovský, 8. 4. 2019

V pátek 29. 4. 2019 nás na ZŠ Purkyňova čekala již 4. Noc s Andersenem. Moc jsme se na ni všichni těšili, protože to je jedna z mála možností, kdy můžeme nocovat společně ve své třídě i se svou paní učitelkou.

Sešli jsme se před školou v 18 hodin a s nadšením se hnali za dobrodružstvím. Nejprve jsme přeměnili třídy na útulná hnízdečka a rozložili si vše, co jsme si tento večer donesli. V pohodlí jsme se seznámili se životem H. Ch. Andersena a s jeho pohádkami, a to známými i neznámými. Řešili jsme různé kvízy, křížovky, hráli soutěže a nechyběla ani večerní pohádka „Sněhová královna“. V jedné třídě se dokonce konala třídní svatba, krátká hostina a diskotéka!

Všech 90 nocležníků si domů odneslo pamětní a pracovní list, obrázky a někteří dokonce malou knížku „Císařovy nové šaty“, kterou si sami vyrobili. V sobotu jsme byli všichni docela unavení, ale plní dojmů a nezapomenutelných zážitků. Již nyní se těšíme na další, pro nás jubilejní 5. ročník!

Žáci a učitelé 1. stupně ZŠ Purkyňova

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.