Reprezentační trenér lyžování na naší škole

Mgr. Petr Kozlovský, 21. 2. 2019

Dne 14. 2. 2019 k nám v rámci propagace Her IX. Letní olympiády dětí a mládeže zavítal reprezentační trenér klasického lyžování Zbyněk Valoušek, aby vedl hodiny tělesné výchovy pro naše žáky.

Hodiny se konaly ve školní tělocvičně v ulici Purkyňova a zúčastnily se jí dva výběry žáků. Nutno říci, že nasazení našich dětí bylo příkladné a sám trenér si jej pochvaloval. Největším překvapením pro něj bylo, že téměř všichni účastníci zvládli kotoul vzad. Pro žáky byly po důkladném rozcvičení připraveny překážkové dráhy, které prověřily rychlost a obratnost. O náročnosti hodiny svědčila vyčerpanost naprosté většiny našich žáků a žákyň. Všichni však z mimořádné hodiny tělesné výchovy odcházeli nadšeni.

Petr Sýkora