Leden v MŠ Bělíkova

Mgr. Petr Kozlovský, 14. 2. 2019

Měsíc leden můžeme s naprostou jistotou prohlásit jako měsíc největších chřipek a nemocí. Chřipka řádila nejen mezi dětmi, ale také mezi učiteli. Myslím si, že díky abnormální spotřebě kapesníčků bychom se mohli zapsat do světové knihy rekordů.

V polovině měsíce nás navštívilo Divadýlko Matýsek se svým vystoupením s názvem Cesta kolem světa. Bylo to nejen zábavné, ale také velmi poučné. Celé vystoupení bylo protkané písničkami, vtipnými scénkami a dokonce se do některých částí mohly zapojit i samotné děti, což mělo velký úspěch. O smích rozhodně nouze nebyla.

Ke konci měsíce pak vyzkoušely děti z Veverek a Zajíčků kreslení do sněhu pomocí vody obarvené potravinářským barvivem.  Tento nápad je tak nadchl, že ho určitě vyzkoušíme i příště. Děti kreslily různé obrázky od sluníčka až po kytičky, z kterých jsme tak vytvořili krásnou zimní rozkvetlou zahradu. Tak trochu jsme si totiž přivolávali jaro, na které se nesmírně těšíme.

Za MŠ Bělíkova napsala Jiřina Vokounová