Vědecký jarmark

Kateřina Kaprálek Vítamvásová, 11. 2. 2019

Žáci a žákyně naší školy se již počtvrté zúčastnili projektu „Vědecký jarmark“, jenž byl zaměřen na popularizaci vědy a techniky. Jarmark se uskutečnil ve dnech 24. – 25. 1. 2019 ve Středisku volného času „Sluníčko“ Lomnice nad Popelkou. Návštěvníci jarmarku mohli navštívit mini planetárium, formou hry si okoukat, osahat, očichat či ohmatat vědu a techniku na stáncích s pokusy, modely a roboty. Létalo se s drony, a komu se zadařilo tak si vyzkoušel práci na 3D tiskárně… Děti a žáci se zde nejen učili, ale hlavně si hráli s technikou. Součástí jarmarku byly i prezentace dovedností našich žáků a žákyň, kteří navštěvují kroužek „Zábavná věda“, předvedli například tyto pokusy: vírníčky, kouzelné trubičky, lezoucí zvířátka, Nenewtonská kapalina, houkačka a propichování balónku špejlí. Prezentace našich žáků a žákyň měla velký úspěch, neboť návštěvníci měli možnost si tyto pokusy vyzkoušet a některé předměty si sami vyrobit.

Všem aktérům za jejich odpovědný přístup a práci moc děkuji.

Šárka Stanková (vedoucí výpravy)

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.