Děti z MŠ Sídlištní vítaly nové občánky

Mgr. Petr Kozlovský, 11. 2. 2019

Je sobota 2.února, hodiny frýdlantské radnice ukazují půl desátou a my stoupáme po schodech k obřadní síni. Kluci a holčičky z naší školky budou totiž poprvé vítat nové občánky. Děti jsou netrpělivé. Co je asi čeká?

„Dobrý den, děti,“ vítá nás pan starosta. Paní matrikářka předá pár pokynů a vše může začít.

Ve vedlejší místnosti slyšíme slabounké zavýskání. To nám chce asi malý človíček  říct: „Už se na vás těším.“ Stojíme za velkými dveřmi a z obřadní síně se nesou krásné melodie. Ale pak vše utichne, dveře se pomalu otevřou a my vcházíme. Pohledem nás vítají maminky s děťátky, v lavicích tatínkové, babičky, dědečkové a také  paní matrikářka s panem starostou. Není však  čas na dlouhé otálení. Zazní předehra, zpíváme písničku o děťátku, které se právě narodilo a my ho vítáme na tomto světě. Pak už nese Verunka panenku do kolébky,  kolébá ji a obřadní síní zní  „v kolébce ho kolébáme, ospalé je miminko …“. Závěrečnou písničkou jsme ukončily naše vystoupení. Čekal nás srdečný potlesk, paní učitelky se rozzářily nad  krásnými kytičkami a my, děti, jsme si odnášely sladkou odměnu.

Vystoupení v prostorách radnice a setkání s panem  starostou v nás zanechalo velký zážitek.

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.