Ledová Praha 2019

Mgr. Petr Kozlovský, 7. 2. 2019

O pololetních prázdninách vyrazily děti ze 4.A a 5.A do Prahy, aby v rámci akce „Ledová Praha“ navštívily nejznámější historické památky. Počasí docela přálo (chumelenice do naší země dorazila naštěstí až o dva dny později), a tak jsme si vycházku po Praze moc  užili.

Páťáci o své prázdninové exkurzi napsali:

„V pátek 1. února jsme se autobusem vydali do našeho hlavního města na poznávací výlet. V plánu byla návštěva historického centra – Pražský hrad, Chrám svatého Víta, Karlův most, Dům U Dvou slunců a pro zpestření návštěva Muzea pražských strašidel. A samozřejmě jsme si chtěli ověřit v praxi naše znalosti dějin naší země. Z těch si nás hned na začátku vycházky prozkoušela naše průvodkyně, která pro nás měla připraveno několik dějepisných otázek. Na správnou odpověď nás většinou navedla zajímavým příběhem z historie. Putování Prahou jsme zakončili na Václavském náměstí. Anežka změřila naši túru, ušli jsme téměř 12 km. Přesto jsme si užili i cestu zpět, v autobuse bylo opravdu veselo. Jsme rádi, že jsme mohli vidět památky, které tu stojí už několik století a my je nyní budeme znát nejen z učebnice.“

Napsala Anna Chvojková

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.