Srdce s láskou darované

Mgr. Petr Kozlovský, 4. 2. 2019

Tento týden jsme se zapojili do soutěže „Srdce s láskou darované“ pro středisko Husitské Diakonie „Domov u Spasitele“ Frýdlant.

Děti lepily kávová zrnka na papírová srdíčka, po zaschnutí přilepovaly špejle pro zápich a psaly přání do přáníček, doplňovaly a ozdobovaly opět srdíčky. Náš program předávání srdíček a čtení přáníček, byl proložen básněmi a písničkami, které ve stařečcích probudily jiskru v očích. Někteří s dětmi radostně prohodili pár slov. Děti byly také aktivní, i když na někom byla vidět velká tréma z vystoupení.

Vše se zdařilo, děti předaly všechna přáníčka a odcházely s příjemným pocitem.

Vždyť udělaly něco pro staré babičky a dědečky – lidičky, kteří žijí mezi námi a kteří ani přes vyšší věk a případná omezení, jež stáří přináší, neztratili odvahu a chuť žít.

Za ZŠ Purkyňova napsala Dana Maryšková

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.