Ohlédnutí za dobou adventní, vánoční i Silvestrem 2018 v Základní umělecké škole Frýdlant

Mgr. Petr Kozlovský, 16. 1. 2019

Prosinec bývá tradičně obdobím velké aktivity žáků a učitelů ZUŠ, kteří tentokrát připravili téměř dvacet vystoupení, koncertů a  vánočních večerů s hudbou. Na přípravách se nejvíc podíleli: Lenka Špringlová ( pěvecký sbor Carmina i s instrumentálním doprovodem a komorní soubor příčných fléten Flauto Collegium), Eva Gajdoš Svobodová (pěvecký sbor Jindřišky a Carmínka), Eduard Himmel (kvartet zobcových fléten Sinfonia), Mirko Cvejn a Kamil Farský ( orchestr Swingtet) a další. ZUŠ připravila svoje tradiční čtyři vánoční koncerty, tři v ZUŠ a jeden na Radnici Frýdlant, který byl mimořádně povedený a dobře navštívený. Po celou adventní dobu se střídaly soubory v Heřmanicích na Sklářských trzích a zahrály si i v Krajské vědecké knihovně v Liberci, na frýdlantském zámku, při Rozsvícení vánočního stromečku, při Vánočních dílnách ve Špitálku a v dlouhé řadě kostelů (v Novém Městě pod Smrkem, v kostele Krista Spasitele ve Frýdlantu, v kostele Nejsvětější Trojice v Bílem Potoce a v chrámu Navštívení Panny Marie v Hejnicích, ten byl velmi pěkný a dobře navštívený). Nekonečný maraton vánočních vystoupení byl zakončen 47. Muzikantským Silvestrem ve frýdlantské restauraci Beseda.

Po krátkém lednovém „odpočinku“ čekají v únoru na členy většiny jmenovaných souborů okresní kola soutěže MŠMT hudebních oborů ZUŠ, letos v kategoriích Komorní hra souborů s převahou dřevěných dechových nástrojů. Tak prosíme, držte nám palce!

 

Za kolektiv pedagogů ZUŠ Vladimír Hrdina

 

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.