Návštěva školní družiny v Pekelných dolech

Mgr. Petr Kozlovský, 18. 11. 2018

Víte, jak vypadá „peklo“? Určitě máme každý svou vlastní představu. Do takového jednoho opravdového pekla mohlo v pátek 16. 11. nakouknout 45 dětí ze školních družin Základní školy ve Frýdlantu.

Společně s paními vychovatelkami navštívily Pekelné doly u Lindavy. Toto místo se proslavilo tím, že se tu natáčela oblíbená pohádka S čerty nejsou žerty. Čerti už byli na naše děti připraveni. Hned po příjezdu si je zvážili na pekelné váze, ukázali jim, jak na svět přichází malí čertíci. Děti Luciferovi na oplátku zazpívaly nebo přednesly básničku a u pekelné babičky si vysloužily dřevěný přívěšek na památku. Některé se možná hodně bály, jiné slibovaly, že se polepší, pár jich dokonce uronilo nějakou tu slzičku. To se přece ale v pekle může, kdo by se nebál pekelníků? Vše dopadlo dobře, děti přivítal na konci pekelné cesty sám Mikuláš. Ještě než to všechno skončilo, děti se s čerty skamarádily a s pozdravem „Peklu zdar!“ odjely spokojené a utahané domů. Všem se výlet moc líbil a jistě v dětech i jejich vychovatelkách zanechal mnoho nezapomenutelných zážitků.

Vychovatelky školní družiny