Oslavy 100. výročí vzniku Československé republiky na 1. stupni ZŠ Purkyňova

Mgr. Petr Kozlovský, 5. 11. 2018

K oslavám tak významného výročí jsme se připojili i my na ZŠ Purkyňova svým celodenním projektovým dnem v pátek 26. 10. 2018. Děti 1. stupně byly rozmíchány do šesti pracovních skupin, které absolvovaly během dne tři pracovní dílny. Tři pracovní dílny byly určeny mladším žákům 1. až 2. třídy a v dalších třech dílnách pracovali žáci 3. až 5. třídy. Žáci obou kategorií si během dílen zazpívali naši státní hymnu i písničky spojené se vznikem republiky. V dalších dílnách se seznámili nebo si zopakovali všechny státní symboly a zajímavosti spojené s nimi. A nakonec zhlédli krátký film o vzniku Československé republiky a zajímavou prezentaci o T. G. Masarykovi. Výsledkem celého dne byly vyplněné a vybarvené pracovní listy, které si děti odnesly domů.  Ve škole nám vyrostly dvě společné lípy, na kterou si každý žák 1. stupně přilepil svůj lipový lístek a výzdobu doplnily i výrobky a portréty, které vznikaly během vyučování během celého týdne. Jako zakončení celého dne jsme společně s dětmi vytvořili naši českou vlajku. Posuďte sami, jak se nám povedla.

Učitelky 1. stupně ZŠ Purkyňova

 

Vyrobeno Pinn computers s.r.o.